OBAVIJEST UČENICIMA I NJIHOVIM RODITELJIMA

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 1. 9. 2021.

1. Nastavna godina za sve učenike od 1. do 8. razreda počinje 6. rujna 2021. (ponedjeljak) u 8:00 sati. Svi učenici matične škole u školu ulaze na glavni ulaz, s tim da učenici razredne nastave (1. – 4.) ulaze u 7:45, dok učenici predmetne nastave (5. – 8.) ulaze u 7:50 sati.
  2. Učenici koji pohađaju područne škole Đeletovci, Donje Novo Selo i Podgrađe dolaze pred glavni ulaz svojih škola u 7:50 sati.
  3. Učenici sa sobom nose posebnu bilježnicu u koju svaki dan prije dolaska u školu bilježe svoju tjelesnu temperaturu, a potom ju učitelji i razrednici provjeravaju i evidentiraju.
  4. Prilikom kretanja po školi učenici poštuju fizički razmak prema trakama označenim na ulaznom stepeništu i podnim pločicama u školi te slušaju upute predmetnih učitelja i razrednika.
  5. U školu učenici dolaze i odlaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, ovisno o odluci roditelja. Roditelji djecu dovode noseći masku, ne ulaze u prostor škole, niti se grupiraju ispred škole.
  6. Učenici će u školi preuzeti svoje udžbenike i radne bilježnice, a potom će izjave o udžbenicima ponijeti roditeljima na potpis. Izjave je potrebno ispuniti i vratiti sljedećeg radnog dana.
  7. Tijekom prolaska hodnicima škole, prilikom odlaska na toalet ili u urede stručnih suradnica učenici se pridržavaju epidemioloških mjera. Učenici maske nose na pravilan način.
  8. Učenici putnici iz Donjeg Novog Sela, Đeletovaca i Podgrađa dolaze u škole i odlaze kućama autobusnim linijama o čijem terminu će učenici biti obaviješteni od strane razrednika.

Roditelji će o svim bitnim informacija biti obaviješteni od strane razrednika i razrednika putem dosadašnjih komunikacijskih kanala. Svakako preporučujemo da svaki roditelj detaljno pročita Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./2022. Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, kao i Protokol postupanja u Osnovnoj školi „Ivan Kozarac“, Nijemci vezano uz sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 u školskoj godini 2021./2022., a koji će biti priloženi i pod „više“.

Škola će osigurati odgovarajuće sigurnosne mjere kako bismo maksimalno uvažili dobrobit svakog djeteta te kako bi se nastava mogla održavati kvalitetno i neometano. Iznimno je važno poticati djecu na poštivanje svih navedenih uputa. I u ovu godinu ćemo krenuti strpljivo, hrabro i spremno. Sigurni smo da ćemo zajedničkim snagama sve ostvariti!

RAVNATELJICA

Tatjana Knežević, prof.