Predavanja PU Vukovarsko-srijemske županije za učenike 7. i 8. razreda

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 26. 5. 2022.

U utorak 24. svibnja 2022. godine  našu školu posjetila je policijska službenica PU Vukovarsko-srijemske županije Mirna Marić kako bi održala predavanje za učenike 7. i 8. razreda. Navedena predavanja dio su našeg Školskog kurikuluma za školsku godinu 2021./2022., odnosno dio našeg Školskog preventivnog programa. Cilj predavanja je prevencija kriminaliteta i podizanje razine sigurnosti te stvaranje boljeg osjećaja sigurnosti svih građana. Učenici 7. a i b razreda slušali su predavanje na temu „Živim život bez nasilja“, dok su učenici 8. a i b razreda slušali predavanje na temu „Zdrav za 5: Alkohol“. Vjerujemo da su naši učenici naučili nešto korisno što će u svojoj budućnosti moći primijeniti. Nešto opširnije o tome pročitajte pod „više“.

Učenici 7. a i b razreda saznali su više o vrstama nasilja, cyberbullingu ili elektroničkom nasilju, govoru mržnje, posljedicama nasilja, slučajevima teškog nasilja među mladima, zakonskim odredbama  te koje su novčane kazne ili kazne zatvora u slučaju prekršaja. Cilj predavanja je prevencija nasilnog ponašanja i poticanje učenika na prikladno ponašanje u skladu sa zakonima. Tijekom predavanja učenicima je savjetovano da uvijek razgovorom rješavaju probleme te da nikada ne započinju sukob jer ne znaju kako će završiti.

Učenici 8. a i b razreda učili su o posljedicama konzumiranja alkohola u njihovoj dobi, kako zakonskim, tako i zdravstvenim, psihičkim i moralnim. Predstavljeni su im rezultati istraživanja o konzumiranju alkohola među maloljetnicima te su potaknuti na preuzimanje odgovornosti za svoje ponašanje. Poruka predavanja bila je „Ti odlučuješ! Samo jedna kriva, nepromišljena odluka zaista može dovesti do situacije koja može promijeniti život, budućnost, karijeru…“.

Izvor: Tonka Đurić, učiteljica hrvatskog jezika i Antonija Filipović, pedagoginja

« Ožujak 2024 »