Dan sigurnijeg interneta

Autor: Miroslav Stipetić, 19. 2. 2017.

Svake veljače udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan sigurnijeg interneta čiji je cilj podignuti svijest o sigurnosnim problemima na internetu među djecom i mladima. Dan sigurnijeg interneta u Hrvatskoj obilježen je 7. veljače 2017. u organizaciji Centra za zlostavljanu i nestalu djecu. Oko 200 škola obilježilo je Dan sigurnijeg interneta, a u nagradnom kvizu sudjelovalo je oko 16 625 učenika iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije.

U Osnovnoj školi „Ivan Kozarac“ Nijemci također je obilježen Dan sigurnijeg interneta. Na satu razrednog odjela učenici 5.a razreda izradili su plakat sa savjetima kako pametno koristiti mobitel, bolje rečeno, kako se kroz sedam dana riješiti ovisnosti o mobitelu i korisnije provesti vrijeme u krugu obitelji. Na satu hrvatskog jezika učenici 8.a i 8.b razreda sudjelovali su u raspravi, pisali savjete za roditelje po uzoru na UNICEF-ov Dječji memorandum roditeljima. U pisanju sastava o sigurnosti na internetu istaknuo se Karlo Šibalić, učenik 8.a razreda, te je njegov rad poslan na literarni natječaj Centra za sigurniji internet. Učenici od 5. do 8. razreda sudjelovali su u nagradnom kvizu. Osim što su imali priliku doći do lijepe nagrade, naučili su kako paziti na sigurnost na internetu. Strpljivo su čekali rezultate. Zbog broja posjećenosti došlo je do tehničkih poteškoća prije same objave rezultata….

Više o sigurnosti na internetu možete pročitati na stranici Centra za sigurniji internet https://www.csi.hr/.

Tonka Đurić, učiteljica hrvatskog jezika

« Ožujak 2024 »