Upisi učenika osmih razreda u srednju školu u školskoj godini 2018./2019.

Autor: Nada Ćosić, 18. 6. 2018.

U tijeku su upisi u srednju školu u školskoj godini 2018./2019. za učenike osmih razreda. Učenicima naše škole je 4. lipnja 2018. održano predavanje na temu Postupak prijava i upisa u srednju školu – gdje, kako, kada? na satu razrednika, a roditeljima 12. lipnja 2018. na roditeljskom sastanku koji je održala pedagoginja škole u suradnji s razrednicima 8. a i 8. b razreda. Škola je tijekom drugog polugodišta ove školske godine temeljito provodila aktivnosti profesionalne orijentacije učenika, a sve u cilju informiranja učenika i roditelja radi što uspješnijeg upisa u željene srednje škole. U nastavku donosimo bitne dokumente i materijale vezane uz upis u srednju školu koji će roditeljima i učenicima pomoći tijekom ovog važnog perioda za njihovu budućnost.

Osnova postupka upisa u srednju školu predstavlja Pravilnik o elementima i kriterijima za upis u srednju školu https://mzo.hr/sites/default/files/migrated/pravilnik_o_elementima_i_kriterijima_final.pdf te njegove izmjene koje su nastupile u svibnju 2017. godine https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2017_05_47_1109.html. Ujedno će vam koristiti i Odluka o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2018./2019. https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_05_47_899.html te publikacije koje možete pronaći na mrežnoj stranici Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole www.upisi.hr:

U privitku vam prilažemo PowerPoint prezentaciju predstavljenu roditeljima i učenicima, u kojoj možete pronaći razne korisne informacije sačinjene na temelju svih navedenih dokumenata. Podsjećamo vas da navedene informacije svakako provjerite na natječajima objavljenima na mrežnim stranicama srednjih škola!

Želimo vam puno sreće i uspjeha u odabiru i upisu željenih srednjih škola!

Izvor: Antonija Filipović
Priloženi dokumenti: