eTwinning projekt „Knowledge connects us, education unites us - Znanje nas veže i spaja“

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 20. 1. 2023.

U sklopu Erasmus+ projekta „Znanje nas veže i spaja“ financiranog sredstvima Europske unije naša škola je pokrenula eTwinning projekt putem kojega ostvaruje međunarodnu suradnju i prezentira mobilnost učitelja s ciljem unaprjeđenja digitalnih i jezičnih kompetencija učitelja kako bismo povećali digitalne i jezične kompetencije učenika.

Putem ESEP platforme (European School Education Platform) učitelj Željko Dujmović kreirao je eTwinning stranicu za škole u Europi i pozvao Europske škole da se pridruže projektu razmjene učeničkih digitalnih uradaka. Ostvarena je suradnju sa školama iz Hrvatske, Slovačke, Turske, Poljske i Portugala. Učitelji i učenici iz europskih zemalja putem ESEP platforme pozvani su da razmjene Božićne i novogodišnje digitalne čestitke. Pomoću digitalnog alata Padlet učenici iz Hrvatske, Slovačke, Turske, Poljske i Portugala razmijenili su Božićne i novogodišnje digitalne čestitke,  Za izradu čestitki koristili su razne digitalne alate za kreiranje audio-vizualnih sadržaja. Digitalni radovi objavljeni su na TwinSpace stranici projekta. U prilogu je plakat na kojem su objavljene digitalne čestitke sudionika našeg međunarodnog projekta.

eTwinning kao dio  Europske platforme za školsko obrazovanje omogućuje da naši učenici pod vodstvom učitelja ostvaruju međunarodna poznanstva koristeći digitalnu tehnologiju i time razvijaju vlastite digitalne i višejezične kompetencije. Sudjelovanjem u eTwinning projektima povećali smo kvalitetu rada s učenicima kako bi učenici bili zadovoljniji i više motivirani za učenje, natjecanja i ostvarivanje ishoda učenja.

Na slici ispod teksta nalazi se plakat na kojemu su objavljene digitalne čestitke sudionika našeg projekta, ali ga možete jasnije vidjeti na priloženoj poveznici.

Izvor: Željko Dujmović, učitelj informatike