Vijeće učenika 2023./2024.

Predavanje na Vijeću učenika Vijest ima dokument u privitku

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 25. 3. 2024. 13:20

Dana 25. ožujka 2023. održala se 4. sjednica Vijeća učenika ove školske godine. Na svakoj sjednici Vijeća učenika učenici raspravljaju o važnim temama, a na ovoj sjednici odlučili su svoja znanja prenijeti drugim učenicima. U svrhu poticanja učenika na pozitivne navike i prenošenje bitnih znanja učenicima cijele škole, učenici 5. a razreda Leon Subotić i Petra Knežević održali su predavanje na temu „Zdrav život“ svim članovima Vijeća učenika te njihovim zamjenicima. Svi sudionici zainteresirano su slušali o važnim higijenskim navikama, važnosti tjelesnih aktivnosti, dobrog sna i kvalitetnog provođenja slobodnog vremena.

U prilogu se nalazi PowerPoint prezentacija predavanja „Zdrav život“.

Poziv za sjednicu Vijeća učenika Vijest ima dokument u privitku

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 5. 2. 2024. 11:17

Poštovani učenici,

srijedu 7. veljače 2024. u matičnoj školi u Nijemcima, Zrinska 8, održat će se sjednica Vijeća učenika s početkom u 8:50 sati.

Poziv za sjednicu Vijeća učenika nalazi se u prilogu pod "više".

Vijeće učenika i školska knjižnica žele Vam sretan Božić i Novu 2024. godinu!

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 20. 12. 2023. 08:31

Blagdanski duh zavladao je našom školom. Božićnim radostima pridružilo se i Vijeće učenika koje se na zadnjoj sjednici ove kalendarske godine sastalo u opuštenoj i veseloj atmosferi. Predsjednici svih razrednih odjela, ali i njihovi zamjenici sudjelovali su u božićnoj radionici. Uz zvukove božićnih pjesama svaki učenik izradio je svoju snježnu kuglu. Radionicu je s učenicima realizirala pedagoginja Antonija Filipović Bjelobradić. U suradnji sa školskom knjižnicom i knjižničarkom Anom Čolaković, radovi učenika/ica izloženi su na panou školske knjižnice.

Poziv na sjednicu Vijeća učenika Vijest ima dokument u privitku

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 13. 12. 2023. 11:29

Poštovani učenici,

u petak 15. prosinca 2023. u matičnoj školi u Nijemcima, Zrinska 8, u učionici broj 6 održat će se sjednica Vijeća učenika s početkom u 8:50 sati.

Poziv za sjednicu Vijeća učenika nalazi se u prilogu pod "više".

Poziv za konstituirajuću sjednicu Vijeća učenika Vijest ima dokument u privitku

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 11. 9. 2023. 08:43

Poštovani učenici,

u srijedu 13. rujna 2023. u matičnoj školi u Nijemcima, Zrinska 8, u učionici broj 4 održat će se sjednica Vijeća učenika s početkom u 9:50 sati.

Predavanja na Vijeću učenika Vijest ima dokument u privitku

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 16. 2. 2023. 08:44

Dana 14. veljače 2023. održala se 3. sjednica Vijeća učenika ove školske godine. Na svakoj sjednici Vijeća učenika učenici raspravljaju o važnim temama, a na ovoj sjednici odlučili su svoja znanja prenijeti drugim učenicima. Budući da se na sjednicama nerijetko razgovara o ponašanju učenika, njihovoj dobrobiti i poštivanju pravila ponašanja, učenice Paola Margić (8. b) i Petra Čatić (7. b) realizirale su predavanje na temu „Ovisnost o mobitelu“, referirajući se na prekomjerno korištenje mobitela učenika naše škole, ali i učenika općenito, dok je učenik 6. b razreda Šimun Čolaković imao predavanje na temu „Kako energetski napitci škode zdravlju učenika?“. Oba predavanja bila su iznimno korisna i zanimljiva. Predsjednici razrednih odjela naše škole i njihovi zamjenici zainteresirano su slušali te su potaknuti da naučeno prenesu ostalim učenicima svojih razrednih odjela. Mnogi razrednici i razrednice razredne i predmetne nastave zainteresirali su se da i njihovi učenici čuju tako korisne informacije, stoga će Paola, Petra i Šimun svoja predavanja prema dogovorenom rasporedu održati i u drugim razrednim odjelima.

U prilogu se nalaze PowerPoint prezentacije predavanja učenica i učenika.