Mjesec borbe protiv ovisnosti

Autor: Antonija Filipović Bjelobradić, 8. 12. 2023.

Povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti Povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe opojnih droga i drugih ovisnosti Vukovarsko-srijemske županije provelo je niz aktivnosti s ciljem sprječavanja rizičnog ponašanja djece osnovnoškolske dobi, a između ostalog i kviz o ovisnostima. Učenici 7. i 8. razreda najprije su sudjelovali na školskoj razini natjecanja koje su organizirale stručne suradnice Antonija Filipović Bjelobradić i Ana Čolaković te učiteljica hrvatskog jezika Tonka Đurić. Učenici 7. razreda natjecali su se u kvizu „Ovisnost o pušenju“, a učenici 8. razreda u kvizu „Ovisnost o drogama“. Pobjedničke grupe su dana 7. prosinca 2023. na „Motivacijskom danu“ na finalnom natjecanju u kvizu o prevenciji ovisnosti. Iako naši učenici nisu osvojili jedno od prva tri mjesta, dobili su vrijedne nagrade na tomboli te su imali priliku poslušati goste iznenađenja, Damira Martina, veslača i dvostrukog svjetskog i europskog prvaka, te Andreu Ivančević, nagrađivanu hrvatsku atletičarku. Učenici su na taj način poslušali kako kvalitetnije provoditi slobodno vrijeme, posvetiti se sportu, a manje biti „za ekranom“ i pribjegavati rizičnim ponašanjima.

Iz 7. razreda predstavljale su nas učenice Veronika Ambrenac, Tina Božanović, Klara Čolaković i Ljubica Mesir te učenik Marin Keteleš, a iz 8. razreda učenice Ema Božanović i Lana Cvitković te učenici Rafael Rajčanji, Matej Šarkić i Marko Šibalić.

Učenici su se lijepo proveli te su osvojili vrijedne nagrade. Izvlačili su papiriće različitih boja koje su označavale različite nagrade. Određeni učenici dobili su ulaznicu za bilo koji film u Cinestaru Vukovar, određeni su dobili pet besplatnih odlazaka na bazene „Lenije“ u Vinkovcima, a određeni godišnju članarinu za Gradsku knjižnicu i čitaonicu Vinkovci. Učenici su bili iznimno zadovoljni nagradama!

Izvor: Antonija Filipović Bjelobradić, pedagoginja